Antiquariaat De Bilt

Voor bestellingen en voorwaarden klik op of zie de bestelpagina. Prijzen zijn in Euro en exclusief verzendkosten
Verzendkosten Nederland: Tot 3,2 cm dik: E1,76 - E2,64. Dikker: E6,75 (TGP Posttarieven). N.B: Toeslag bij 1 boek: E1,00
For ordering and conditions click on or see the orderpage. Prices are in Euro and excluding shippingcosts


CULTUUR(THEATER,TONEEL..)   HOOFDPAGINA
Zoek op deze pagina  


CULTUUR(THEATER,TONEEL..)

7215 het Aanzien. De Speelfilm, 1980, karton, 216pp, met talrijke foto's, Amsterdam boek E 8,- 

2463 Almanak van de vereeniging van vrouwelijke studenten te Leiden, 1931, linnen, 336pp, uitg. Eduard Ijdo, Leiden, ills E 6,- 

6422 Classics smalfilmcatalogus cultureel programma, ca.1970, 1e druk, ringband, gr.8vo, 435pp, met talrijke foto's, Amsterdam, Classics films B.V., 2 boekwerken, met pen genummerde blz. E 35,- 

3135 Czechoslovakia. National costumes II, ca.1960, 1e druk, cloth, 120pp, with numerous color- & bl.w. photos E 10,- 

2397 Friesche elfstedenweek 1946 georganiseerd door de zeilvereeniging "De Meeuwen" te Leeuwarden 22-27 juli 1946, 1946, 1e druk, ingenaaid, 132pp, illustraties (foto's/tekeningen) E 8,- 

7297 theater zonder muren. 25 jaar mobiele concepten van Terts Brinkhoff, 1998, 1e druk, karton, gr.8vo, 48pp, met talrijke foto's E 5,- 

3227 AAFJES B., Schoonheid van de mijnstreek, 1957, 1e druk, karton, gr.form., 26pp, ills.(f) E 6,- 

2259 AARDWEG H.P. v.d., Schenk mij uw glimlach! het Leven van Lou Bandy, A'dam, Strengholt, 1950, 1e druk, linnen, Met portret,196pband licht gevlekte band E 6,- 

3749 AERDEN S. / VOS K., Rijk. De negen levens van De Gooyer, Baarn, Thomas Rap, 2002, 1e druk, paperback, 352pp, z.g.a.n., ills(f) E 7,- 

2563 ALBACH B., Jan Punt en Marten Corver. Nederlands toneelleven in de 18e eeuw, A'dam, van Kampen, 1946, 1e druk, linnen, 206pp, ills E 5,- 

1065 ALBACH B., de Regie van het lekenspel, 1947, 1e druk, halflinnen, 112pp, ills. E 8,- 

9401 Allen W., Four films of Woody Allen. Annie Hall/Interiors/Manhattan/Stardust Memories, 1982, 1e druk, paperback, gr.8vo, 387pp, l.gebruikssporen E 6,- 

9419 Anger K., Hollywood Babylon. The legendary underground classic of Hollywood`s darkest and best kept secrets, 1976, 1e druk, paperback, gr.8vo, 303pp, met talrijke foto's, l.gebruikssporen, licht roestvlekkige pagina's. E 6,- 

6439 Bächlin P., Ekonomiese geschiedenis van de film, 1977, 1e druk, ingenaaid, 196pp, Sunschrift 115, ills. E 4,- 

2220 BAER H., Slapen kan ik als ik dood ben. De adembenemde wereld van R.W. Fassbinder, Den Haag, BZZToH, 1985, 1e druk, paperback, 222pp, ills(f) E 7,- 

3499 BAKEL J.J.A.v., De vaktaal van de Nederlandse klompenmakers, 1958, 1e druk, ingenaaid, 202pp, ills.(f/t), proefschrift E 15,- 

9046 Bange P. e.a., Tussen heks & heilige, 1985, 1e druk, ingenaaid, gr.8vo, 216pp, l.gebruikssporen E 6,- 

8049 Barkey Wolf A.G., Serpentines & serafijnen. Feesten rond het jaar, Sijthoff, 1964, 1e druk, karton, 196pp E 4,- 

7901 Bax W.F., De Nederlandse ridderorden en onderscheidingen, R'dam/Den Haag, Nijgh & v.Ditmar, 1951, 1e druk, karton, 60pp, ills., rug licht beschadigd E 12,- 

5021 BERDEN J.W.H., De kunstnijverheid. Hand- en studieboekje ..., H.D.Tjeenk Willink, 1922, 5e herz. druk, linnen, kl.8vo, 400pp, ills., pakket E 10,- 

0641 BERENDSEN A., Het Nederlandse interieur. Binnenhuis, meubelen, tapijten, koper, tin, zilver, glas, porselein en aardewerk van 1450 - 1820, Utrecht, W.de Haan, 1950, 1e druk, linnen, 4to, 264pp, incl. 140 fotopagina's E 14,- 

0400 Berg B.O . van den e.a., Theekoepels en tuinhuizen in de Vechtstreek en 's-Gravenland, 1980, 1e druk, linnen, 4vo, 164pp, met talrijke ills. E 15,- 

1981 BERG P.W.J.v.d., een Goede buur. Verz. opstellen over Nederl. volkskunde, 1935, 1e druk, linnen, 124pp, licht smoezelig E 7,- 

9978 BICKER CAARTEN A. e.a., De molen in ons volksleven, Sijthoff, 1958, 1e druk, kunstleer+omslag, gr.8vo, 214pp, met talrijke foto's, met talrijke foto's en tekeningen E 12,- 

7626 BICKER CAARTEN A. e.a., Zuid-Hollands molenboek, 1965, 2e herz. druk, kunstleer, gr.8vo, 344pp, met talrijke foto's, drie uitklapbare kaarten, Van alle plaatsen wordt van elke molen aangegev: plaats, naam, eigenaar, functie, type, bouwjaar, constructie, enz, 1e 30p vochtig geweest E 22,- 

2562 BINGER-CANTOR B., Twaalf van de film. Afbeeldingen en beschrijvingen uit het leven der groote filmsterren, A'dam, Meulenhoff, ca.1930, 1e druk, linnen, 240pp, voorwoord door L.Willink, met talrijke foto's,gevl E 8,- 

9211 Boer Chr. e.a., Poppen-, object- en beeldend theater in Nederland, 1991, 1e druk, karton, kl.4vo, 152pp, met talrijke foto's E 7,- 

2906 BOER-VAN RIJK E. de, Ik kijk terug. Episodes uit mijn leven, A'dam, Holdert & Co, 1934, 1e druk, linnen, 128pp, ills(f,ook COLLAGES),roestvlekkig.,ill. JO SPIER E 8,- 

5361 BOOST CH., Van ciné-club tot filmhuis. Tien jaren die de filmindustrie deden wankelen, 1979, 1e druk, ingenaaid, 176pp, l.gebruikssporen E 7,- 

2073 BOUWMEESTER W., de Liefste vader en mijn beste vrindje Louis Bouwmeester, Holkema & Warendorf, ca.1950, 1e druk, ingenaaid, 88pp, ills(f),gebruikssporen E 4,- 

9503 Braak M. ter, Cinema militans, Utrecht, de Gemeenschap, 1929, 1e druk, ingenaaid, 140pp, met talrijke foto's, Prisma-reeks No. II, rimpelig E 10,- 

3517 BRUGGENCATE A.ten, Hollandsche molens, 1927, 1e druk, karton, 4vo, 32pp, Plaatjesalbum, mooi ex. E 28,- 

0385 Bruijn C., Nederlandse sagen en volksverhalen, 1991, 4e druk, paperback, 158pp E 5,- 

4508 BULTHUIS R., Marionetten. Een monografie over poppenspel, Den Haag, Leopold, ca.1975, 4e druk, paperback, 104pp, ills.(f/t) E 5,- 

3195 BULTHUIS R., Poppen schimmen marionetten. Handleiding lees- en leerboek, Maastricht, N.V.Leiter-Nypels, 1954, 4e druk, linnen, 180pp, ills.(f/t),hoek uit schutblad E 6,- 

1041 Campion J., De piano, 1994, 1e druk, karton+omslag, 153pp, met talrijke foto's, filmscript E 6,- 

9555 Cauberghe J., Nederlandsche taalschat. IV.-Citaten en gevleugelde woorden, ca.1950, 1e druk, karton, kl.8vo, 306pp, Turnhout, Brepols E 7,- 

2894 CHAPLIN CH., Mijn leven, Zwolle, Tijl, ca.1965, 1e druk, linnen, 576pp, ills(f),met uitgebruikssporen register,rug verschoten E 9,- 

4115 CHARLESTON R.J., World ceramics, ca.1990, 1e druk, cloth+dj, 4vo, 352pp, Full range of pottery and porcelain through out the world. With many illustrations in colour and bl/w., text on endpapers E 15,- 

4514 CITTERT-EYMERS J.G.v., Zonnewijzers aan en bij gebouwen in Nederland, Zutphen, Thieme, 1972, 1e druk, ingenaaid, kl.8vo, 121pp, ills. E 10,- 

3378 CLARIJS P., Een eeuw nederlandse woning, A'dam, Querido, 1941, 1e druk, halflinnen, 224pp, Met ruim 100 zw/w ills. tussen de tekst (o.a. Berlage,de Bazel, v.d.Bosch, Blauw,de Klerk,Kramer,Rietveld, Gispen) E 12,- 

5750 Colenbrander B.W. e.a.(red.), Molens in Noord-Holland. Inventarisatie van het Noordhollands molenbezit, 1981, 1e druk, linnen+l.besch.omslag, 4vo, 264pp, met talrijke foto's E 35,- 

1447 COLLEM S. v., Uit de oude draaidoos, 1959, 1e druk, karton, kl.4vo, 208pp, met talrijke foto's E 8,- 

4519 CONRADS M., Handboek kostuumaccessoires, 1990, 1e druk, karton+omslag, 252pp, ills., z.g.a.n. E 18,- 

2787 COWARD, N., Autobiografie, 1986, 1st edition, boards+dj, 514pp, Methuen, London, ills(f) E 12,- 

9938 DAISNE Joh., Filmatiek of De film als levenskunst, A'dam, Elsevier, 1956, 1e druk, linnen+l.besch.omslag, 304pp, met talrijke foto's E 10,- 

8657 Dawson J., Tarantino. Inside story, 1996, 2nd edition, stiched, 214pp, met foto's E 6,- 

4346 DIESEL E., De roman van een motor. Het leven van den uitvinder Rud. Diesel, A'dam, Strengholt, 1940, 1e druk, halflinnen, 286pp E 9,- 

3213 DISHER M.W., Blood and thunder. Mid-Victorian melodrama and its origins, 1949, 1e druk, linnen+omslag, 280pp, ills,licht beschadigdomsl. E 6,- 

0701 Docters Van Leeuwen O., De Tarot in de herstelde orde, N.V. Servire, 1999, 5e druk, karton, gr.8vo, 422pp E 22,- 

2718 DOMINIK H., Het Eeuwige hart. De Neurenbergsche "eitjes" van meester Peter Henlein, ca.1945, 1e druk, karton, 146pp, met foto's van horlogemaken E 7,- 

2790 DOMMELSHUIZEN JR. C., Louis Bouwmeester 1842 - 1942. Herrinneringen aan een groot nederlander samengebracht door -.-, Hoorn, West-Friesland, 1942, 1e druk, halflinnen, kl.4vo, 152pp, illustraties (foto's/tekeningen),naam op schutblad E 16,- 

4609 DUBBE B., Tin en tinnegieters in Nederland, Utrecht, W.de Haan, 1965, 1e druk, linnen, 190pp, De techniek van het gieten, versieringswijzen, stadskannen, talrijke ills. E 25,- 

3992 DUNKER U., Juden in Preussen. Ein Kapitel deutscher Geschichte, 1981, 1e druk, paperback, 480pp, Die bibliophilen taschenbücher, ills E 7,- 

5213 ENGELMAN J., Een naald vol droomen. Beschouwingen over de wandkleeden van Ernee 't Hooft, A'dam, Meulenhoff, 1947, 1e druk, halflinnen, gr.8vo E 5,- 

9394 Figee H. e.a., Het verdwenen lijk en andere stadssagen, 1992, 1e druk, karton, 96pp E 6,- 

4864 FIGEE H. e.a., Het verdwenen lijk en andere stadssagen, 1992, 1e druk, kunstleer, 8vo, 96pp, Utrecht, Nederlands Centrum voor Volkscultuur, E 5,- 

5122 FISCHER E.J., Fabriqueurs en fabrikanten. De Twentse katoennijverheid en de onderneming S.J. Spanjaard te Bome tussen circa 1800 en 1930, 1983, 1e druk, linnen+omslag, 328pp, Utrecht, Matrijs E 12,- 

4568 FONTEYN M., The magic of dance, 1980, 1st edition, cloth+dj, gr.8vo, 328pp, London, BBC, ills. E 12,- 

8863 Franzen G./ Holzhauer F., Het merk, Deventer, AE.E.Kluwer, 1987-91, 1e druk, linnen, kl.8vo, ca.1800pp, serie van 8 delen over merkartikelen uitgegeven t.g.v. het 25-jarig bestaan van reclamebureau FHV/BBDO, pakket E 60,- 

6227 Gaines J.R., Wit's end. Days and nights of the Algonquin Round Table, 1979, 1e druk, stiched, gr.8vo, 252pp, with numerous photographs E 7,- 

0569 GAZENBEEK Jac., Fluisteringen van het verleden. Veluwsche sagen, ca.1940, 1e druk, halflinnen, 152pp, met houtsneden van J.Bezaan,gedrukt in rood en zwart,1 hoeken band beschadigd E 7,- 

5673 Gouw J. ter, De volksvermaken, 1871, 1e druk, linnen, gr.8vo, 710pp, met 86 houtgravures, schutblad ontbreekt, bovenkant rug licht beschadigd, gravure voor in boek ontbreekt E 45,- 

4467 GROENMAN SJ., Land uit zee. De Zuiderzee bedwongen. De indijking, de drooglegging, de nieuwe samenleving, ca.1955, 1e druk, linnen, 4vo, Meppel, A. Roelofs van Goor, 36 pag. tekst + 159 fotopagina's E 6,- 

9398 Haan T.W.R. de (red), Volksverhalen uit Groningen, Utrecht, Spectrum, 1979, 1e druk, linnen, 184pp, ills. E 5,- 

5943 Haas A. de, De minstreel van de mesthoop. liedjes, leven en achtergronden van Eduard Jacobs pionier van het Nederlandse cabaret, A'dam, Bezige Bij, 1958, 1e druk, ingenaaid+l.besch.omslag, kl.4vo, 152pp, ills. E 7,- 

1307 Hallema A., Humor en satyre in Friesche en Noordbrabantsche persoons- en bijnamen, A.Rutgers, 1946, 1e druk, ingenaaid, kl.8vo, 69pp E 5,- 

2891 HASKELL A.L., Balletomania. The story of an obsession, 1954, 20e druk, karton+besch.omslag, 352pp, ills(f) E 7,- 

0210 HEINDEL M., Rozekruisers cosmologie of mystiek christendom, 1924, 20e druk, linnen, 552pp, vlek op randen pagina's E 15,- 

3998 HEMELS J., Het dagbladzegel in de rariteitenkamer 1869-1969, R'dam/Den Haag, Nijgh & v.Ditmar, 1969, 1e druk, linnen+omslag, 168pp E 11,- 

1119 Henkes B., Kaatje, ben je boven? Leven en werken van Nederlandse dienstbodes, SUN, 1985, 1e druk, ingenaaid, , 192pp, met talrijke foto's E 6,- 

2222 Henkes B. e.a., Kaatje, ben je boven? Leven en werken van Nederlandse dienstbodes 1900-1940, SUN, 1985, 1e druk, ingenaaid, gr.8vo, 192pp, met talrijke foto's E 6,- 

7213 Hepburn K., The making of the African queen or How I went to Africa with Bogart, Bacall, and Huston and almost lost my mind, 1987, 5e druk, linnen+omslag, gr.8vo, 134pp, met talrijke foto's E 8,- 

1579 Hollema C. e.a., De kunst van het moederschap. Leven en werk van Nederlandse vrouwen in de 19e eeuw, 1982, 3e druk, paperback, 4vo, 136pp, met talrijke ills. E 6,- 

3324 HOPKINS J., De Rock story, 1970, 1e druk, paperback, 216pp E 6,- 

2975 HOUT W.N.v.d., Over de krant. Haar wording, wezen en werk. Een reeks artikelen, Zutphen, Thieme, 1928, 1e druk, linnen, 144pp, licht roestvlekkige pagina's. E 7,- 

8702 Humm M., Modernist women and visual cultures, 2003, 1st edition, stiched, kl.4vo, 244pp, with photo's E 10,- 

1944 HUNNINGHER B., een Eeuw Nederlands toneel, A'dam, Querido, 1949, 1e druk, halflinnen, 232pp, 167 ills(f) E 16,- 

2989 IBO W., En nu de moraal... Geschiedenis van het Nederlands cabaret, Sijthoff, 1982, 1e druk, karton, gr.form, tot.480pp, 2 boeken: 1895-1936 en 1936-1981,met talrijke foto's E 22,- 

9609 IBO W. red., 40 jaar Wim Kan met Corry aan zijn zijde, A'dam, Bezige Bij, 1976, 1e druk, karton, 4vo, 160pp, met talrijke foto's E 5,- 

0640 IBO W. red., Herinneringen aan Wim Kan, 1984, 1e druk, karton+omslag, 212pp, ills(f) E 5,- 

2219 IVENS J. / DESTANQUE R., Aan welke kant en in welk heelal, A'dam, Meulenhoff, 1982, 1e druk, paperback, 372pp E 5,- 

2530 JAGERS Jr. K., Willy Alberti, Maastricht, N.V.Leiter-Nypels, ca.1963, 1e druk, pocket, ills(f) E 3,- 

1223 JANSSEN H., Wim Sonneveld, 1975, 1e druk, linnen+omslag, gr.form., 160pp, ills(f), incl. de single E 10,- 

3427 JONGH A. de, Provo. Een jaar provo-activiteiten, 1966, 1e druk, paperback, 256pp, ills.(f) E 7,- 

4727 KAMP J.E.v.d., Mens, durf te leven! Grote figuren uit het cabaret in en om Amsterdam tot 1940, 1978, 1e druk, paperback, 192pp, A'dam: Stadsdrukkerij, ills., l.gebruikssporen E 7,- 

3890 KEYSER P.de, Gentianen. Een resem oude Gentse sagen, 1955, 1e druk, ingenaaid, 4vo, 72pp, ills E 11,- 

1364 Klok R.H.J., Oude graven tussen IJssel en Vallei. Prehistorische grafheuvels uit de steen- en bronstijd op de Veluwe, 1982, 1e druk, linnen, , 93pp, Schaffelaarreeks nr. 11, opl. 1000 ex E 9,- 

1371 Klok R.H.J., Oude graven tussen IJssel en Vallei. Prehistorische grafheuvels uit de steen- en bronstijd op de Veluwe, 1982, 1e druk, linnen, 93pp, Schaffelaarreeks nr. 11, opl. 1000 ex, schutblad ontbreekt E 6,- 

1293 Koch E.M.F., Over kaken, broodbanken & etstoelen. Sporen van middeleeuws Nederland, 1995, 1e druk, ingenaaid, gr.8vo, 148pp, met talrijke foto's E 6,- 

3194 KOLLMANN E., Meissner Porzellan. Ein brevier, 1958, 1e druk, linnen+omslag, 48pp, met talrijke foto's E 9,- 

9705 Kooten K.v. / Bie W.de, Ons kent ons. De types van Kooten en de Bie, A'dam, de Harmonie, 1993, 3e druk, ingenaaid, kl.4vo, met talrijke foto's E 8,- 

1866 KOSTER S., de Bouwmeesters. Kroniek van een theaterfamilie, 1973, 1e druk, linnen+omslag, 420pp, ills(f) E 12,- 

8913 Kralingen R. van, BrandWorld. Rethinking Branding, 2002, 1st edition, stiched, 174pp, with numerous underlinements in yellow E 5,- 

8674 Kransberg D./Mils H., Kastelengids van Nederland. Middeleeuwen, van Dishoeck, 1980, 1e druk, karton, kl.4vo, 280pp, met talrijke foto's E 7,- 

5745 Kuile G.J. ter, De twentsche watermolens, 1922, 1e druk, linnen, gr.8vo, 120pp, met talrijke foto's, naam op titelblad E 25,- 

3524 KUNST J., Terschellinger volksleven. Gebruiken, feesten, liederen, dansen., 1951, 3e druk, karton+omslag, 272pp, Herziene en vermeerderde druk, ills.(f/t), licht roestvlekkige pagina's. E 30,- 

8617 Laan K. ter, Nederlandse spreekwoorden/spreuken en zegswijzen, A'dam, Elsevier, 1998, 24e druk, karton, kl.4vo, 433pp, Naslagwerk E 6,- 

8251 LAAN K.ter, Nederlandse spreekwoorden spreuken en zegswijzen, Den Haag, van Goor, 1951, 2e druk, linnen, 340pp E 7,- 

9833 Lambalgen L. v., Nederlandse Molens in oude ansichten, 1978, 7e druk, ingenaaid, 160pp, met talrijke foto's E 9,- 

1640 LEAMER L., Het leven van Ingrid Bergman, Utrecht, Spectrum, 1986, 1e druk, paperback, 448pp, ills(f) E 10,- 

7255 Leeflang Th., De wereld van de glamour, Holkema & Warendorf, 1987, 1e druk, ingenaaid, gr.8vo, 126pp, met talrijke foto's E 7,- 

8393 Lennep J.v./Gouw J.ter, De uithangteekens, in verband met geschiedenis en volksleven beschouwd, Sijthoff, ca.1910, 1e druk, linnen, kl.8vo, 524pp, met talrijke ills., 3 delen, licht roestvlekkige pagina's. E 22,- 

8332 Levin M. (ed.), Hollywood and the great fan magazines, 1970, 1st edition, stiched, 4vo, 224pp, with numerous photographs, London, Ian Allan E 10,- 

8331 Lieshout J. v., Het kan wel op al is het lekker! Het dagelijks leven van kleine man tot Jan Modaal zichtbaar gemaakt in 50 jaar reclame, 1980, 1e druk, paperback, 4vo, 160pp, met talrijke foto's E 7,- 

5011 LORIE P., Volksgeloof. Boek van magische kennis, 1993, 1e druk, karton+omslag, gr.8vo, 256pp, met talrijke foto's E 11,- 

1580 Lucassen J. e.a., Nieuwkomers. Immigranten en hun nakomelingen in Nederland 1550-1985, A'dam, Meulenhoff, 1985, 1e druk, ingenaaid, kl.4vo, 176pp, met talrijke foto's E 7,- 

4059 LUGER J./ AARDWEG H.P.v.d., Een kleine man die je nooit vergeet. Het leven van Louis Davids, 1949, 1e druk, linnen, 234pp E 10,- 

2502 LUGT MELSERT C.v.d., Wat ik nog even zeggen wou, Maastricht, N.V.Leiter-Nypels, 1949, 1e druk, linnen, 248pp, ills(f) E 9,- 

0613 LUTTERVELT R.v., De buitenplaatsen aan de Vecht, Lochem, de Tijdstroom, 1948, 1e druk, linnen, 280pp, met talrijke ills., licht roestvlekkige pagina's., voorplat iets vlekkerig, pakket E 27,- 

1144 LUTTERVELT R.v., De buitenplaatsen aan de Vecht, Lochem, de Tijdstroom, 1948, 1e druk, linnen, 280pp, ills(f/k), tekst op schutblad E 28,- 

9731 Man H. de, Arbeidsvreugde, Deventer, Loghum Slaterus, 1928, 1e druk, linnen, 150pp E 7,- 

5038 MANN-BOUWMEESTER TH., Mijn leven, ca.1930, 1e druk, linnen, 180pp, ills(f),inl. A.M.de Jong,tekst op schutblad,licht roestvlekkige pagina's. E 10,- 

5325 MARTIN W., Herleefde schoonheid. 25 Jaar monumentenzorg in Nederland 1918 - 10 mei - 1943, 1945, 1e druk, halflinnen, 76 + 86 illustraties buiten de tekst E 5,- 

8496 Meulen J.v.d./Tupan H., De Leidse tabakspijpmakers in de 17e en 18e eeuw, 1980, 1e druk, ingenaaid, 70pp, met talrijke ills. E 8,- 

2686 MEULEN-NULLE L.W. v.d., Kant, A'dam, J.H.Paris, 1936, 1e druk, halflinnen, 80p + 90 foto's,licht roestvlekkige pagina's,bovenk.rug besch E 9,- 

1214 MOLEN S.J. v.d., de Friesche kalenderfeesten. Volksgebruiken van Westerlauwersch Friesland, het geheele jaar rond, 1941, 1e druk, karton, 148pp, illustraties (foto's/tekeningen), licht gevlekte band E 17,- 

9210 Morris D., De magische kracht van amulet, mascotte en talisman, Holkema & Warendorf, 1999, 1e druk, karton, 4vo, 224pp, met talrijke ills. E 11,- 

0061 NANNING K.B., Houdringe. Historie van een biltse buitenplaats, 1987, 1e druk, ingenaaid, 4vo, 92pp, De Bilt, Grontmij N.V., ills. E 8,- 

1328 Nieman B.W./ Kluyver P. e.a., Utrechts molenboek, 1956, 1e druk, geniet, 38pp, met talrijke foto's, met een uitvouwbare kaart, omsl. licht beschadigd E 20,- 

8015 Onderdenwijngaard J.C.W., De Nederlandse vrijmetselarij op het keerpunt. Hoe het groeide, 1956, 1e druk, geniet, 20pp E 5,- 

6136 Papantoniou I., Greek dress. From ancient times to the early 20th century, 2000, 1st edition, cloth+dj, 4vo, 312pp, Athens, Commercial Bank of Greece E 75,- 

9766 Peekel H., 90 jaar Carré, 1977, 1e druk, paperback, gr.8vo, 128pp E 5,- 

1147 Philips J., You'll never eat lunch in this town again. Hollywood. The uncut version, 1991, 2nd edition, boards+dj, 650pp, pakket E 7,- 

8488 Poel J.M.G. van der, Oude Nederlandse ploegen, 1967, 1e druk, ingenaaid, gr.8vo, 72pp, met talrijke foto's E 8,- 

1846 Price H., Engelen en hun invloed op ons bestaan, Den Haag, BZZToH, 1993, 1e druk, paperback, 224pp E 7,- 

5071 PRIMO F., Theater en dans, 1e druk, ingenaaid, kl.4vo, 58pp, met talrijke foto's, roestvlekkig. E 7,- 

2155 RABOURDIN D. (comp.), Truffaut by Truffaut, 1987, 1st edition, boards+dj, 4to, 240pp, Harry N.Abrams, New York, with numerous photographs, fine copy E 20,- 

7114 Rasch J., Nederlandsche folklore, Deventer, AE.E.Kluwer, ca.1930, 1e druk, ingenaaid, 112pp E 6,- 

1459 Reitsma E., Vlinders vangen in de tropen, 2008, 1e druk, ingenaaid, gr.8vo, 72pp, met talrijke foto's E 7,- 

1484 Remizov A., Nikola de Barmhartige. Russische Nicolaaslegenden, 1986, 1e druk, paperback, 186pp, randen pagina's vlekkerig E 6,- 

8030 Riseman T., Itjing. Een nieuwe praktische inleiding waarin de toekomstvoorspellingen voor een ieder toegankelijk worden gemaakt, 1985, 1e druk, paperback, 208pp E 6,- 

3165 ROLDANUS C.W., Zeventiende-eeuwsche geestesbloei, A'dam, van Kampen, 1938, 1e druk, linnen+l.besch.omslag, 196pp, ills.,Patria reeks E 5,- 

3514 ROODNAT B., Nederlandse straatkunst in de jaren zeventig, Baarn, Thomas Rap, 1977, 1e druk, ingenaaid, 4vo, ills.(f) E 7,- 

8662 Roy Van Zuydewijn N. de, Antiek van het Nederlandse platteland, Haarlem, Gottmer, 1982, 1e druk, karton+omslag, 4vo, 176pp, met talrijke foto's E 8,- 

8253 Ruin H., Narren en apostelen, 1936, 1e druk, linnen, 208pp, pakket E 6,- 

9569 Ruland W., Sagen van den Rijn, 1905, 3e druk, karton, kl.8vo, 320pp, met talrijke ills. E 5,- 

7219 Rutten G., Mijn papieren camera. Draaiboek van een leven, van Dishoeck, 1976, 1e druk, karton, 336pp, met talrijke foto's E 8,- 

1143 SCHALIJ M.A. / PIJPER K., Rietvlechten, ca.1910, 3e druk, halflinnen, 112pp, ills.(f/t) E 7,- 

3197 SCHALIJ M.A. / PIJPER K., Rietvlechten, ca.1910, 2e druk, linnen, 116pp, ills.(f/t) E 10,- 

1116 Schama S., Overvloed en onbehagen. De Nederlandse cultuur in de Gouden Eeuw, A'dam, Contact, 1988, 1e druk, linnen+besch.omslag, 682pp, pakket E 9,- 

3394 SCHEBESTA P., Oorsprong van de godsdienst. Resultaten van het prehistorisch en volkenkundig onderzoek, Tielt, Lannoo, 1962, 1e druk, linnen+omslag, 328pp, ills.(f), met uitgebreid register en literatuuropgave E 9,- 

3170 SCHILLINGS H., Toneel en theater in Limburg in de 19e en 20e eeuw, Assen, Van Gorcum & Comp., 1976, 1e druk, linnen+omslag, 320pp, ills.(f) E 9,- 

2888 SCHMIDT Joh., Voor het voetlicht. Handleiding voor tooneelkunstbeoefenaars. Tooneelspelen, voordragen, typeeren, enz., grimeeren, regie, ca.1930, 1e druk, linnen, 208pp, Rotterdam, van Weasberge &Zoon, ills(f),roestvlekkig., met opdracht door de auteur op titelblad E 10,- 

8976 Schrijvers P.H., De mens als toeschouwer. Essays over Romeinse literatuur en Westeuropese tradities, Atheneum, 1986, 1e druk, paperback, 224pp, tekst op schutblad E 5,- 

2320 SEYDEL R. / HAGEDORFF A., Asta Nielsen. Ihr leben in fotodokumenten ..., 1981, 1st edition, cloth+dj, 264pp, Henschelverlag, Berlin, with numerous photographs E 15,- 

9533 SINNINGHE J.R.W., Nederlands Sagenboek, Den Haag, Kruseman, 1961, 1e druk, karton+omslag, gr.8vo, 192pp, ills. E 9,- 

1702 Sliggers Jr. B., Meerminnen en meermannen. Van Duinkerke tot Sylt, Den Haag, Kruseman, 1977, 1e druk, karton, gr.8vo, 120pp, met talrijke foto's E 7,- 

3464 SLUYSER M., Hier is de vara. 25 jaar democratisch-socialisme in de omroep, A'dam, Arbeiderspers, 1950, 1e druk, linnen, 208pp, ills.(f) E 6,- 

4852 SNOWDEN J., the folk dress of Europe, 1979, 1st edition, boards+dj, 4vo, 162pp, A scholarly text on each of the 26 classic traditions, illustrated with authentic historical illustrations E 12,- 

2289 SPADA J., Bette Davis. De biografie, 1994, 1e druk, paperback, 388pp, ills(f) E 10,- 

8035 Speyer H., Groot heksenboek, [1979], 1e druk, ingenaaid, 68pp, Curaçao, Tamaris, ills., achterkant l.gevlekt, schaars E 15,- 

2029 STOKVIS J.J.F. / LOOI L.J.v., Radio Nederland. Een band tusschen den luisteraar en zijn Nederlandschen omroep, A'dam, Elsevier, 1946, 1e druk, halflinnen+besch.omslag, 208pp, ills(f) E 10,- 

1532 STRICH CHR., Fellini's Filme. Die vierhundert schönsten bilder aus Federico Fellini's fünfzehneinhalb filmen, 1976, 1st edition, cloth+dj, folio, 344pp, preface by G.Simenon, In box. Edition Diogenes Verlag. Upper corner back slightly damaged. Otherwise fine copy E 50,- 

9135 Swanenberg C., Jikkes merante! Sprokkelen in Noord-Brabantse spreuken, 1990, 1e druk, ingenaaid, gr.8vo, 94pp, ills., ISBN: 9070706091 E 6,- 

0707 Thea, Groot handboek Heksenwijsheid, 2003, 1e druk, karton, gr.8vo, 144pp E 6,- 

3498 THOMAS M. (INTRODUCTION & LEGENDS), The grandes heures of Jean, Duke of Berry, 1971, 1e druk, cloth+dj, gr.form., 184pp, Getijdenboek met talrijke kleurenreproducties in de afmetingen van het orginele manuscript, fine copy E 85,- 

1842 TIMMERMANS FERD., Luidklokken en beiaarden in Nederland, Allert de Lange, 1944, 1e druk, halflinnen, 160pp, Heemschutserie nr.33 E 5,- 

2211 TORNABENE L., Long live the king. A biography of Clark Gable, 1977, 1e druk, karton+omslag, 396pp, W.H.Allen, London, ills(f) E 9,- 

4451 TOXOPEUS-DIRKS H. / TOXOPEUS P.H., Hoe een leek tot spel kwam. Een geschiedenis van de dramatische vorming, 1990, 1e druk, karton, kl.4vo, 516pp, Amersfoort, Acco, ills. E 15,- 

2627 TURFKRUYER M., Geschiedenis van de film, 1958, 1e druk, pocket, 200pp, ills(f) E 4,- 

8632 Vandersluys Wm N., Het A.B.C. der reclame, 1949, 2e druk, linnen+besch.omslag, 316pp, ills., tekst op schutblad E 10,- 

2323 VEEN H.v., Dinges, ca.1975, 2e druk, gr.form., 64pp, ills(f) E 5,- 

3036 VEEN H.v., Zolang de voorraad strekt, 1984, 2e druk, paperback, 348pp, met talrijke illustraties (foto's/tekeningen), l.gebruikssporen E 7,- 

8945 Veer K. van der, Ik ben mij er eentje. conférences, 1991, 1e druk, kunstleer, 253pp E 4,- 

4483 VEN D.J. v.d., Het carnavalsboek van Nederland in elf hoofdstukken, ca.1950, 1e druk, halflinnen, gr.8vo, 160pp, Leiden, Batteljee & Terpstra, met uitgebreid register, ills, bovenrand rug l.besch. E 20,- 

1712 Ven D.J. v.d., Friese volksgebruiken weerspiegeld in Europese folklore, 1970, 1e druk, linnen+l.besch.omslag, 598pp, Bergen, Gesto N.V., pakket E 20,- 

4506 VEN D.J. v.d., De herleving van het Nederlandsche volksspel, 1944, 1e druk, halflinnen, 168pp, met talrijke ills.(f/t) E 8,- 

8261 Ven D.J. v.d., Neerlands volksleven, ca.1920, 2e druk, linnen, 4vo, 364pp, Dalmeijer's Volksuniversiteit , met 350 foto's, rug licht beschadigd E 15,- 

8511 Ven D.J. v.d., Ons eigen volk in het feestelijk jaar, ca.1940, 1e druk, linnen, gr.8vo, 280pp, met foto's E 10,- 

9240 Ven D.J. v.d., Ons eigen volk in het feestelijk jaar, ca.1940, 1e druk, linnen, gr.8vo, 280pp, met foto's, sm. E 10,- 

7703 Ven D.J. van der, Kindervreugde en Volksvermaak. Een folkloristisch prentenboek voor het huisgezin, 1927, 1e druk, halflinnen, 4vo, 160pp, geillustreerd door George van Raemdonck, Rotterdam. Coöp.Verbruiksvereeniging Vooruitgang U.A., met 175 ingeplakte foto's, hoeken band l.beschadigd E 50,- 

7341 VEN-TEN BENSEL E. v.d., De volksdans herleeft, 1933, 1e druk, halflinnen, 35pp, + 65 foto-pagina's, hoeken band l.beschadigd E 15,- 

1863 VEN-TEN BENSEL E. v.d., De volksdans herleeft, 1933, 1e druk, ingenaaid, 35pp, + 65 foto-pagina's E 15,- 

1844 Verhallen F. (samenst), Ga eens naar bed met een cabaretier, Utrecht, Bruna, 2003, 1e druk, karton, kl.8vo, met talrijke foto's E 4,- 

4526 VERKADE-CARTIER VAN DISSEL E.F., Eduard Verkade en zijn strijd voor een nieuw toneel, 1978, 1e druk, kunstleer+omslag, gr.8vo, 632pp, Zutphen, Walburg Pers, ills. E 10,- 

6314 Verstraete G., Ko van Dijk, 1973, 1e druk, ingenaaid, 292pp, met talrijke foto's E 4,- 

3187 VETH C., Een eeuw Nederlandsche caricatuur, A'dam, Querido, 1941, 1e druk, halflinnen+besch.omslag, 172pp, met 125 ills. E 10,- 

0659 VISSER C./ BRUGGENCATE A.ten/ SCHREGARDUS J., Onze Hollandsche molen. Bijdragen tot de kennis en geschiedenis van de windmolens in Nederland, 1926, 1e druk, halflinnen, 232pp, 2 boeken met ingeplakte zw.w. foto's, schaars, h.b.z.l.besch., licht roestvlekkige pagina's. E 75,- 

1335 Visser H.A., Zwaaiende wieken. Over de geschiedenis en het bedrijf van de Windmolens in Nederland, A'dam, Elsevier, 1946, 1e druk, linnen+besch.omslag, gr.8vo, 210pp, met foto's, gevl. E 12,- 

8870 Visser I., Het slot te Zeist, 1986, 1e druk, karton+omslag, 4vo, 151pp E 9,- 

4658 VLIET M.v., De stenen van Maarn. Duizend-en-één schatten uit de zandafgraving, 2000, 1e druk, ingenaaid, 8vo, 68pp, met talrijke kleurenfoto's, gesigneerd, z.g.a.n. E 9,- 

2558 VOGEL A., De film als taboebreker, Amerongen, W.Gaade, 1974, 1e druk, linnen+l.besch.omslag, 336pp, met talrijke foto's E 10,- 

3004 VRIES Jr. R.W.P. de, Dutch national costumes, ca.1925, 1e druk, karton, 64pp, met talrijke foto's E 16,- 

2398 WALCH J.L., Ons hedendaagsch tooneel, Sijthoff, 1922, 1e druk, linnen, Over het répetoire en de spelers. Serie "Nederlandse kunst" ·bovenkant rug licht beschadigd E 8,- 

1169 WALKER A., Elizabeth, 1990, 1e druk, karton+omslag, 426pp, Biography of Elizabeth Taylor. Ills(f) E 10,- 

1334 Warnaars H.B.E./ Hijlkema M.A., Molens en klederdrachten in Nederland, 1949, 1e druk, halflinnen, kl.4vo, 62pp, Tieleman & Dros Leiden, plaatjesalbum, onderk.rug licht beschadigd E 10,- 

1703 Wertheim Aymès C.A. e.a., De symboliek van haas en anjer vanaf de oudste beschavingen tot op heden, N.V. Servire, 1972, 1e druk, linnen, gr.8vo, 162pp, met talrijke foto's E 10,- 

2897 WESSEM C. v., Charlie Chaplin, ca.1950, 2e druk, karton+omslag, 136pp, vermeerderde druk,ills(f),naam op schutblad E 7,- 

8031 Wilkinson-Latham R., Blanke wapens in kleur, Bussum, Moussault, 1978, 1e druk, karton, kl.8vo, 236pp, met talrijke foto's E 8,- 

3508 WILLIAMSON S.G., The American craftsman, 1942, 2nd edition, cloth, 240pp, hundreds of illustr. from photographs and contemporary prints, with check-lists of early american cabinetmakers, corner cut from endpaper E 20,- 

0386 WILLINK L., Een halve eeuw film. Een kunstcritische geschiedschrijving, Den Haag, Leopold, 1952, 1e druk, linnen+besch.omslag, 212pp, ills.(f), met foto's, naam op schutblad E 10,- 

2131 WILLIS J., Screenworld volume 40 1989, 1989, 1e druk, halflinnen+omslag, ca.260pp, Crown Publishers, New York, numerous photographes E 10,- 

1895 WINDELER R., The films of Shirley Temple, 1978, 1e druk, paperback, 4to, 256pp, Citadel Press, with numerous photographs E 10,- 

2623 WOUDE J. v.d., Eduard Verkade en het toneel, R'dam/Den Haag, Nijgh & v.Ditmar, 1965, 2e druk, ingenaaid, met foto's E 4,- 

8011 Wright J., De Jezuïeten. Missie, mythen en methoden, Bert Bakker, 2004, 1e druk, paperback, 328pp E 8,- 

2552 YOUNG CHR., The films of Hedy Lamar, 1978, 1e druk, paperback, 256pp, the Citadel Press, with numerous photographs E 12,- 

4591 YSSELSTEYN G.T. v., Van linnen en linnenkasten, A'dam, van Kampen, 1946, 1e druk, halflinnen, 172pp, Patria nr.38, illustraties (foto's/tekeningen) E 7,- 

5327 ZINDEREN BAKKER E.M. v., De West-Nederlandsche veenplassen, Allert de Lange, 1947, 1e druk, linnen+besch.omslag, gr.8vo, 136pp, ills(f/t/k), Heemschut Bibliotheek dl.1 E 7,- 

0722 Zwart M., Zen boekje, Holkema & Warendorf, 1996, 1e druk, karton, kl.8vo, 64pp E 4,- 


HOOFDPAGINA